Üleskutse õpilastele

Loomise kuupäev 03.09.2021

Lugupeetud õpilane

Kolm Põrsakest on teadust populariseeriv ettevõte, mis arenes välja õpilasfirmast enam kui 8 aastat tagasi. Selle ajaga oleme teinud kõikjal eestis üle 5 000 teadusteatri ning teadusringi. Sel aastal tahame me aga laieneda kõikjale eestis, et teadus jõuaks igaüheni. Tutvustame lähemalt meie kahte valdkonda:

 

Teadusteater on vast kõigile tuttav esinemisformaat. Meil on alati aktiivselt kasutuses 5-6 kava, mis muutuvad iga poole aasta tagant.  Teadusteatri esineja on üks särav ja energiat täis põrsas, kes ei karda ei vett ega tuld, ei pauku ega välku ning täidab kogu ruumi teadusmaagiaga. Sära laste silmis on see, mis motiveerib esinejat iga hommik uue hooga esinema minema. Esinemisel publiku suurus on 15-5000 inimest :) 

 

Teadusring on nagu huviring koolides ja lasteaedades. Teadusringi juhendajana kohtud Sa kord nädalas 45 minutit huviringis osalevate lastega, õpetad neile Tartu Ülikooli teadlaste poolt kinnitatud õppekava, mis seletab lahedate katsetega just lastele, kuidas maailm töötab. Ringi saad läbi viia kohalikus algkoolis või lasteaias ja katsevahendid kogu rühmale tulevad igakuiselt lähimasse pakiautomaati :) 

 

Kui ka Sina tahaksid olla osa Põrsaperest, siis kandideeri allpool oleva lingi kaudu. Küsimuste korral leiad valdkonnajuhtide kontaktid alt - helista/kirjuta/joonista meile. 

Töötasu on mõlemas ametis alates 16€/h ning nii teadusringi kui ka teadusteatri saad Sa vormistada loovtööks/uurimustööks, kus Sind abistab üks äge põrsakene (põhijuhendaja koolist seest).

Teadust saad populariseerida ise vabalt valitud ajal ehk saad ise kokku leppida teadusringi toimumisaja ning valida, millised teadusteatri esinemisi teha tahaksid :)

Viimati muudetud 03.09.2021.