Sova.ee - jututuba kõikidele lastele

Loomise kuupäev 17.03.2022

SOS Lasteküla avas eestikeelse chati www.sova.ee, mille eesmärk on aidata lapsi, kes tunnevad muret, ärevust, hirmu või otsest ohtu.

1.märtsil avas SOS Lasteküla eestikeelse chati www.sova.eelink opens on new page , mille eesmärk on aidata lapsi, kes tunnevad muret, ärevust, hirmu või otsest ohtu. Iga päev kell 14-22.00 vastavad lastele spetsiaalse koolituse saanud vabatahtlikud ja nõustajad, kes kuulavad  ja vajadusel annavad nõu.

Sova chat on  7-15aastastele lastele mõeldud vestlusplatvorm, kus lapsed saavad turvaliselt, anonüümselt ja konfidentsiaalselt arutada neid vaevavaid küsimusi ja teemasid. Vahel piisab ühisest arutelust, et leida olukorrale lahendus. Hädaolukorras oleva lapsega tegeleme koos hädaabiteenistuse või politseiga. Chatis vastavad laste küsimustele vabatahtlikud ja nõustajad üle Eesti.

Miks otsustasime chati käivitada? Sest tunneme sügavat muret meie laste ja noorte pärast, kes praegusel ahastamapaneval ajal on sattunud olukorda, kust oma jõul enam välja ei pääse. Üha rohkem on lapsi, kes  tunnevad end lootusetus olukorras olevat. Meie kohustus on teha kõik selleks, et ükski laps ei tunneks end täna üksi.

 

KATRI LAIV

Partnersuhete ja kommunikatsioonijuht

Viimati muudetud 17.03.2022.