Kolmas loeb

Loomise kuupäev 18.03.2021

Rõõm on täheldada, et ka keerulistel aegadel leiavad õpetajad jõudu ja jaksu, et oma õpilastele esinemiskogemust pakkuda ning neid selleks ette valmistada.

Sellel aastal toimunud ettelugemisvõistlus “Kolmas loeb” oli pisut erilisem ning esinejad pidid esitlema oma oskusi videoformaadis. Loodetavasti andis ekraani ees esinemine rohkem julgust ja enesekindlust.

Žüriiliikmetel seevastu kergem polnud, sest hinnata tuli tublimatest tublimaid. Keeruliseks nende jaoks tegi olukorra ka see, et nad pidid lugejad panema oma paremusjärjestusse. See ettelugeja, kelle lugemine kõige rohkem meeldis, sai 12 punkti, talle järgnev lugeja 10 punkti, 3. koha vääriline 8 punkti jne.

Žürii hoolika vaagimise tulemusel selgusid selle aasta “Kolmas loeb” ürituse võitjad:

I koht - Kaidi Järveveer (Värska Gümnaasium)

II koht - Kadri Kirchenberg (Osula Põhikool)

III koht - Richard Palm (Puiga Põhikool)

Suur tänu ja palju õnne ka nende juhendajatele Elle Tikkop, Laine Värnik ning Silja Oss.

Foto: Annika Laane

Tekst: Annika Laane